Ganja European Youth Capital

Gəncə şəhəri Avropa ölkələri arasında keçirilən "Avropanın Gənclər Paytaxtı 2016" müsabiqəsinin qalibidir.

Gəncə Haqqında

Yaşı 4000 ildən çox olan gözəl diyar Gəncə şəhərinin tarixi kimi coğrafi mövqeyi, iqtisadiyyatı, mədəniyyəti və sosial-ictimai həyatı da zəngindir. Azərbaycanın 2-ci ən böyük şəhəridir. 

Ana səhifə » Bələdiyyələr » Nizami Gəncə ş. bələdiyyəsi haqqında

Nizami Gəncə ş. bələdiyyəsi haqqında

11
Ünvan: Gəncə şəhəri, 28 May küçəsi İnzibati bina
Telefon: +994.22.254.48.39
Qaynar Xətt: 022-254-50-28
Faks: +994.22.264.04.55
Rəhbərin adı: Hacıyev Xanlar

 

Nizami (Gəncə ş.) bələdiyyəsinin ərazisi – 39.25 kv.km.Rayon ərazisində:

  • 10 Sənaye müəssisəsi,
  • 4 Avtohəqliyyat müəssisəsi
  • 19 Orta məktəb,
  • 3 Ali məktəb,
  • 4 Kollec
  • 2 Peşə məktəbi
  • 1 Peşə Liseyi
  • 3 İnternat məktəbi
  • 1 Mətbəə fəaliyyət göstərir.

Əhalisinin sayı – 148606 nəfər
Rayonda – 240 küçə və 3 yaşayış massivi (Mahrasa bağı, Gülüstan, Yeni-Gəncə)
Bələdiyyənin mülkiyyətinə iki park və bir xiyaban daxildir.
Bələdiyyə üzvü – 17 nəfərdir.
Bələdiyyə qulluqçusu 16 nəfər
Bələdiyyə İcra Aparatı – 4 Şöbə və 1 İdarədən ibarətdir.

  1. Təşkilat Şöbəsi
  2. Ümumi Şöbə
  3. Abadlaşdırma şöbəsi
  4. Vergilər şöbəsi
  5. Maliyyə İdarəsi

Bələdiyyədə - 7 daimi komissiya fəaliyyət göstərir.

  1. Yerli büdcə məsələləri üzrə daimi komissiya
  2. Hüquq məsələləri üzrə daimi komissiya
  3. Yerli Sosial məsələləri üzrə daimi komissiya
  4. Yerli İqtisadi-İnkişaf məsələləri üzrə daimi komissiya
  5. Yerli Ekologoya məsələləri üzrə daimi komissiya
  6. Fövqaladə Hallar üzrə daimi komissiya
  7. Ölkə daxili və xarici bələdiyyələrlə, həmçinin ictimaiyyətlə əlaqələndirici komissiya

Üzvlər

  • Hacıyev Xanlar Teymur oğlu- Nizami (Gəncə ş.) bələdiyyəsinin sədri
    Tel: 022-264-04-55
    Mob:050-578-70-28
  • Əliyev Fikrət Faxrəddin oğlu- Nizami (Gəncə ş.) bələdiyyəsinin sədr müavini
    Tel: 022-264-47-16
    Mob:055-235-75-18

Qəbul günləri: hər həftənin 2-4- cü günləri, saat 1000-1800-dək.

  • Əliyev Amin Allahverdi oğlu- Yerli İqtisadi İnkişaf məsələləri üzrə daimi komissiyasının üzvü
    Tel: 022-253-00-30
    Mob: 055-204-90-49
  • Bayramova Qöncə İkram qızı- Hüquq məsələləri üzrə daimi komissiyasının üzvü
    Tel: 022-256-43-69
    Mob:050-587-99-07
  • Məmmədov Elman Tofiq oğlu- Yerli Ekologiya məsələləri üzrə daimi komissiyanın üzvü
    Tel: 022-253-52-31
    Mob:050-514-70-68
  • Əliyeva Leyla Tofiq qızı- Ölkə daxili və xarici bələdiyyələrlə, həmçinin ictimaiyyətlə əlaqələndirici komissiyasının üzvü
    Tel: 022-254-87-07
    Mob:055-652-45-65
  • Həmzəyeva Arzu İbrahim qızı- Yerli İqtisadi-İnkişaf məsələləri üzrə daimi komissiyasının sədri
    Tel: 022-257-16-21
    Mob:050-318-21-44

Qəbul günləri: hər həftənin 2-4-cü günləri saat 1500-1800-dək

  • Məmmədov Natiq Həmid oğlu- Hüquq məsələləri üzrə daimi komissiyasının sədri
    Tel: 022-256-77-22
    Mob:050-222-55-50

Qəbul günləri: hər həftənin 3-5-ci günləri saat 1000-1300-dək

  • Sultanov Fərhad Tahir oğlu- Yerli Sosial məsələləri üzrə daimi komissiyasının üzvü
    Tel: 022-253-17-84
    Mob:050-379-91-25
  • Əlizadə Məleykə Cəmşid qızı- Ölkə daxili və xarici bələdiyyələrlə, həmçinin ictimaiyyətlə əlaqələndirici komissiyasının sədri
    Tel: 022-254-47-50
    Mob:050-346-22-68

Qəbul günləri: hər həftənin 2-4-cü günləri saat 1500-1800-dək

  • Tağıyev Rasim Mustafa oğlu- Yerli Ekologoya məsələləri üzrə daimi komissiyasının sədri
    Tel: 022-259-10-05
    Mob: 050-329-46-17

Qəbul günləri: hər həftənin 5-ci günü saat 1500-1800-dək

  • Hacıyev Əli Nəriman oğlu- Fövqaladə Hallar üzrə daimi komissiyasının sədri
    Tel: 022-256-81-17
    Mob: 050-372-24-66

Qəbul günləri: hər həftənin 4-cü günü saat 1000-1300-dək

  • Əliyev Nazim Abuzər oğlu- Yerli büdcə məsələləri üzrə daimi komissiyasının sədri
    Tel: 022-256-31-21
    Mob: 050-386-37-56

Qəbul günləri: hər həftənin 1-5-ci günləri saat 1500-1800-dək

  • Xəlilova Akifə Çingiz qızı- Yerli İqtisadi-İnkişaf məsələləri üzrə daimi komissiyasının üzvü
    Tel: 022-257-64-76
    Mob: 055-243-54-92
  • Səfərova Pərvin Səfərəli qızı- Yerli Sosial məsələləri üzrə daimi komissiyasının üzvü
    Tel: 022-256-35-64
    Mob: 050-502-88-76
  • Orucov Bəxtiyar Əbülfəz oğlu- Yerli büdcə məsələləri üzrə daimi komissiyasının üzvü
    Tel: 022-256-82-69
    Mob: 050-632-22-77
  • Orucov Ramil Mayıl oğlu- Yerli büdcə məsələləri üzrə daimi komissiyasının üzvü
    Tel: 022-257-66-40
    Mob: 050-644-71-14

Qəbul günləri

Sədr- hər həftənin 1-ci, 3-cü və 5-ci günləri, saat 1500-1700-dək, sədr müavini- hər həftənin 2-ci və 4-cü günləri saat 1000-1800-dək.